ANALITYK PRZEWIDUJE RAJD BITCOINÓW, GDY NAPŁYWY Z WYMIANY UDERZĄ W “POWAŻNY DÓŁ”.

Napływ Bitcoinów na giełdy kryptograficzne spowalnia, ponieważ ceny spadają na boki w bardzo wąskim zakresie handlowym.
Jeden z analityków dostrzega, że trend przesuwa się na korzyść byków w oparciu o dane dostarczone przez Santiment, platformę analizy zachowań zorientowaną na kryptoanalizę.
Historycznie, malejąca ilość depozytów na giełdach doprowadziła do wyższego kursu Bitcoinów.
Niewielu handlowców deponuje swoje Bitcoin Era na giełdach. I jest to odpowiednie dla krypto waluty.

Tak mówią dane dostarczone przez analityka. We wtorek podzielił się wykresem dostarczonym przez Santimenta, platformą analizy zachowań zorientowaną na kryptoanalizę, która pokazała unikalną relację pomiędzy bilansami Bitcoinów giełdowych a ich ceną. Wygląda na to, że malejący kredyt BTC zazwyczaj powoduje wzrost ceny krypto waluty.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Analityk zauważył podobny wzór, który obecnie ma miejsce. Podkreślił, że napływy BTC są na bardzo niskim poziomie. Nie było zainteresowania sprzedażą – i im dłużej cena Bitcoin’a pozostanie w obecnym przedziale 8.100$ – 10.500$, tym bardziej spadnie sentyment do sprzedaży.

Bitcoin, kryptocurrency, btcusd, xbtusd, btcusdt
Zastrzyk kapitałowy Bitcoin na giełdy spada, a cena pozostaje stabilna. Źródło: Santiment

“Przy spadających wpływach na giełdę BTC, świetnie jest porównać wzór z latami poprzednimi i zobaczyć, jak zapowiada się potencjalny wzrost cen”, powiedział Santiment w osobnym wpisie.

DLACZEGO POMPA BITCOIN

Bycze przepowiednie służy popularnemu wyobrażeniu, że ludzie przenoszą swoje Bitcoin do platform handlowych tylko wtedy, gdy chcą je sprzedać lub wymienić.

W ciągu ostatnich lat, zimne portfele stały się idealnym miejscem do przechowywania krypto walut. To dlatego, że giełdy są narażone na kradzieże zabezpieczeń przez cały czas. W związku z tym ludzie trzymają większą część swoich zasobów kryptograficznych z dala od giełd, chyba że chcą je wystawić na sprzedaż lub handel.

Tak więc malejące saldo BTC na wszystkich giełdach wskazuje na tendencję inwestorów do dalszego przechowywania swoich żetonów. To z kolei zmniejsza presję na sprzedaż na rynku krypto walutowym. Wyjaśnia to, dlaczego Bitcoin uniknął głębszej niedźwiedziej korekty poniżej 9.000 dolarów w ciągu ostatnich trzech tygodni. Jest więcej nabywców w pobliżu tego poziomu.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt
Bitcoin konsoliduje się wśród dwóch zbieżnych linii trendu, spodziewając się przełomu. Źródło: TradingView.com

W międzyczasie Santiment omówił również prawdopodobieństwo wyprzedaży. Częściowo powodem był równie rosnący niedźwiedzi sentyment zbliżony do poziomu oporu Bitcoin’a. Krypto waluta w ciągu ostatnich dwóch tygodni stanęła w obliczu odrzucenia zwyżki w pobliżu zakresu 9 300-9 500 dolarów.

W międzyczasie stanęła również w obliczu ekstremalnej presji sprzedaży w pobliżu lokalnych szczytów ćwierćdolarówek w obszarze 10.0000- 10.500 dolarów.

MACRO TAKE

Jednym z powodów, dla których handlowcy są ostrożni w kupowaniu Bitcoinów w lokalnych wysokich temperaturach jest globalna niepewność. Krypto waluta, mniej więcej, wyprzedziła S&P 500 – rynek, na którym ryzyko wzrosło w drugim kwartale, pomimo zbliżającego się kryzysu gospodarczego, spowodowanego przez blokadę spowodowaną przez COVID.

Obserwatorzy uważają korektę amerykańskiego indeksu za fatalną dla Bitcoina. Uważają, że załamanie się rynku akcji skłoni inwestorów do zrównoważenia strat poprzez sprzedaż Bitcoinu za gotówkę. To samo stało się podczas niesławnej marcowej globalnej trasy.

Ale posiadanie 9.000 dolarów pokazuje, że inwestorzy chcą czekać i obserwować, jak światowa gospodarka odradza się po pandemii. To by trzymało Bitcoin’a z dala od pokrywy.